To dla nas trudny moment organizacyjny, dlatego w tym roku szkolnym przede wszystkim stawiamy na bezpieczeństwo dzieci i dbamy o integrację. Już wkrótce nasza placówka rozpocznie działalność w nowym, nowoczesnym budynku.

Stawiamy na zdrowie i bezpieczeństwo.  Opracowaliśmy program wychowawczy i profilaktyczny, którego celem jest nabywanie przez dzieci wiedzy i umiejętności w zakresie dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo własne oraz innych w różnych sytuacjach. Szczególną uwagę poświęcamy także rozwojowi inteligencji emocjonalnej przedszkolaków.

Ponieważ przedszkole kształtuje u dzieci cechy charakteru i zaczątki postaw, w tym postawę patriotyczną, przybliżamy również najmłodszym tematykę związaną z obchodami 100 lat niepodległości Polski.

Bierzemy udział w projektach i akcjach. Poszukujemy rozwiązań, dzięki którym będziemy w stanie jeszcze lepiej realizować naszą misję. W tym celu wprowadzamy wiele autorskich projektów oraz innowacji pedagogicznych ("Bezpieczne Przedszkole", "Moje Emocje", "Przedszkole promujące zdrowie", "Szkoła Przyjazna Rodzinie", "Przyjaciele przyrody i książek").

Nasze przedszkole aktywnie bierze udział w różnych akcjach m.in. zbiórce grosików w ramach "Góry grosza'' z ramienia PCK, zbiórce krwi w ramach akcji "Krew dla malucha", zbiórce paczek żywnościowych dla Rodaków na Kresach Wschodnich - "Rodacy Bohaterom" oraz zbiórce karmy dla schroniska. Bierzemy również udział w konkursach oraz przeglądach dla przedszkolaków.

Uczymy praw dziecka. "Bo dorosłemu nikt nie powie: ‘Wynoś się’, a dziecku często się tak mówi. Zawsze jak dorosły się krząta, to dziecko się plącze, dorosły żartuje, a dziecko błaznuje, dorosły płacze, a dziecko się maże i beczy, dorosły jest ruchliwy, dziecko wiercipięta, dorosły smutny, a dziecko skrzywione, dorosły roztargniony, dziecko gawron, fujara. Dorosły się zamyślił, dziecko zagapiło. Dorosły robi coś powoli, a dziecko się guzdrze. Niby żartobliwy język,  a przecież niedelikatny. Pędrak, brzdąc,malec, rak - nawet kiedy się nie gniewają, kiedy chcą być dobrzy. Trudno, przyzwyczailiśmy się, ale czasem przykro i gniewa takie lekceważenie." Janusz Korczak